Změny v představenstvu Komerční banky


16. 06. 2018  14:23   |     |   komentářů (0)

Komerční banka změní obsazení svého představenstva. Novými členy představenstva se stanou David Formánek, současný generální ředitel Modré pyramidy stavební spořitelny, a.s. a Miroslav Hiršl, aktuálně generální ředitel Société Générale Montenegro AD.

David Formánek v představenstvu nahradí Jana Pokorného a převezme odpovědnost za řízení úseků Top korporátního a Investičního bankovnictví a pobočky Komerční banky na Slovensku.

Miroslav Hiršl bude v představenstvu Komerční banky odpovědný za úseky Retailového a Korporátního bankovnictví, které doposud vedl Vladimír Jeřábek. Vladimír Jeřábek v představenstvu KB nově převezme zodpovědnost za řízení úseků Corporate secretary, Transakčních a platebních služeb, Služeb investičního bankovnictví a úseku Podpůrných služeb. Libor Löfler bude nadále odpovědný za úseky Informační technologie, Informačního managementu a Organizace a řízení změn.

Jan Pokorný se rozhodl rezignovat na pozici v představenstvu Komerční banky z rodinných důvodů a z banky ke konci června odejde. Peter Palečka zůstane po odchodu z představenstva KB do konce tohoto roku v roli poradce generálního ředitele.

Účinnost jmenování nových členů představenstva standardně podléhá schválení České národní banky. Úseky Top korporátního a Investičního bankovnictví a pobočka KB na Slovensku budou do doby účinnosti jmenování nového člena představenstva řízeny přímo generálním ředitelem. „Těším se, že přivítám v představenstvu Komerční banky Davida Formánka a Miroslava Hiršla a věřím, že svou zkušeností i odbornými předpoklady pomohou Komerční bance úspěšně se posunout do nové éry, která bude více než kdy dříve spojená s rozvojem moderních technologií a změnou firemní kultury“, uvedl Jan Juchelka, generální ředitel Komerční banky. „Zároveň bych chtěl poděkovat oběma odcházejícím členům představenstva za jejich dlouholetou práci pro skupinu Komerční banky. Významnou měrou přispěli k budování silné značky Komerční banky a její vedoucí pozice na českém trhu. Chtěl bych jim proto popřát mnoho úspěchů v jejich dalším profesním i osobním životě“, dodal Jan Juchelka.

Účinnost jmenování Davida Formánka a Miroslava Hiršla členy představenstva standardně podléhá schválení Českou národní bankou. Po obdržení kladného stanoviska centrální banky budou všechny změny v představenstvu platné od 1. 8. 2018.


 Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.05618 / Celkový počet hodnoceni 178
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti