Zuno přišla o svého kupce. Zůstane na ocet?


10. 03. 2016  00:05   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

Jedna z nejmladších nízkonákladových bank Zuno přišla o svého kupce. Od koupě totiž odstoupila společnost ABH Holdings. Tato společnost se sídlem v Lucembursku tak do Zuna nevstoupí.

Společnost spojená s ruským kapitálem tak do této malé české banky nakonec nevstoupí. Raiffeisenbank, které Zuno patří, přispěchala z tiskovou zprávou, podle které není odstoupení od uzavřené dohody ze strany kupujícího motivováno důvody na straně Zuno. Tedy, že Zuno je v pořádku a kupující v rámci kontroly či okolností na straně této banky od smlouvy neodstoupil, ale odstoupení bylo motivováno jinými důvody, které však tisková zpráva už neuvádí.

Samozřejmě je nutné po takové zprávě uklidnit především klienty a partnery této banky. Odklad prodeje na neurčito totiž znamená, že do banky nebude tolik investováno a banka zůstane pouze v základním chodu. 

Odstoupení od smlouvy ze strany kupce a investora může stát především velmi náročná hospodářská situace v Rusku, které se potýká s poklesem ekonomiky, poklesem cen ropy a také stále se sankcemi Evropské unie. Invstoři z Ruska tak své investice odkládají nejen v sektoru bankovnictví, ale také v dalších ekonomických sektorech. Ruští investoři přitom byli v minulosti v rámci přebírání fungujících bank, a to nejen v naší zemi, velmi aktivní. Už v minulosti koupil ruský kupec banku Volksbank, kterou následně přejmenoval na Sberbank a naposledy vstoupil ruský investor do banky LBBW, která se tak změnila na Expobank CZ.

Složitá ekonomická situace v Rusku však dalším převzetím bank nepřeje. Navíc se projevuje i oslabení bankovního sektoru v zemích EU, které se přebírání a pořizování nových bank v našem regionu vyhýbají. Ostatně ne všechny zkušenosti s působením v bankách v zemích na východ od nás jsou pozitivní. K velkým ztrátám dopomohly například skupině Erste z Rakouska akvizice a investice v Maďarsku či Rumunsku. Ztráty na těchto trzích vykazují i další finanční skupiny.

Dle spekulací se v rámci Rakouského vlastníka RBI zvažuje, že Zuno by mohla být integrována do existujících částí skupiny a tedy by její vlastník nakonec od prodeje mohl ustoupit a banku si ponechat, ovšem v jiné formě a struktuře.

POJĎTE ROZHODNOUT O SVÉ NEJVSTŘÍCNĚJŠÍ BANCE A OZNÁMKUJTE SVOU BANKU V UNIKÁTNÍM HODNOCENÍ PRVNÍHO KLIENTSKÉHO RATINGU BANK GEEN VSTŘÍCNÁ BANKA ZDE!

geen_vstricnaČtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.03829 / Celkový počet hodnoceni 679
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti